historia szkoły

3 września 2001

Jak każde gimnazjum mamy krótką historię. Przez pierwszy rok po reformie edukacji uczęszczalismy do starego budynku szkoły. Dnia 3 września 2001 roku, po mszy św. inaugurującej rozpoczęcie roku szkolnego 2001/2002 odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Publicznego Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu. Zostało zaproszonych wielu gości m.in. burmistrz miasta Sandomierza Andrzej Tenderowicz, poseł Jerzy Jaskiernia, członek rady miasta Andrzej Bolewski oraz wiele innych osób. Przybyło również całe grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska. Po przecięciu wstęgi przez posła Jaskiernię nastąpiło poświęcenie placówki przez proboszcza tutejszej parafii ks. Jana Młynarczyka. Później wszyscy zaproszeni goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie przygotowali występ, z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

19 maja 2010

O godz. 5.26 wezbrane wody Wisły przerwały wał w Koćmierzowie. Do Nadbrzezia woda dotarła o godz. 8.45. Poziom wody sięgał czterech metrów. Nasza szkoła została zalana. Straty spowodowane przez powódź są olbrzymie. Zniszczeniu uległy wszystkie pomieszczenia na parterze wraz z wyposażeniem, szatnie oraz sala gimnastyczna. W powodzi poszkodowani zostali także uczniowie naszej szkoły. Dla nich i ich rodziców organizowana jest wszelka pomoc.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o pomoc w odbudowie naszej szkoły. Firmy i osoby prywatne, które mogłyby udzielić nam pomocy prosimy o kontakt:

Dyrekcja Pan Kazimierz Krzelowski tel. 608 479 804 lub Sekretariat szkoły tel. 662 073 429

Pomoc pieniężną prosimy kierować na specjalne konto:

Bank Spółdzielczy w Sandomierzu 86 9429 0004 2001 0001 8858 0002 z dopiskiem "DLA GIMNAZJUM NR2"

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i prosimy o przekazywanie dokładych nazw firm i instytucji w celu zamieszczenia podziękowań na stronie internetowej szkoły.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

Dnia 1.09.2010r. o godz. 8:00 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Po mszy św. udaliśmy się do budynku naszego gimnazjum gdzie gościliśmy tego dnia wiele wspaniałych osób, dzięki którym mogliśmy odbudować szkołę po powodzi oraz rozpocząć rok szkolny w terminie. Naszymi gośćmi byli:

Dodatkowe podziękowania składamy Panom Waldemarowi Lewandowskiemu, Tadeuszowi Szewczykowi i Andrzejowi Jończykowi za przekazanie szkole rzutnika multimedialnego, materiałów piśmienniczych, obuwia oraz plecaków z wyposażeniem szkolnym.