Sport w naszej szkole

Wiślane potyczki

W ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu” 20 września 2011 r. uczniowie naszego gimnazjum z sukcesem wzięli udział w „Wiślanych potyczkach szkół gimnazjalnych” tj. regatach na rowerach wodnych, kajakach i pontonach. I miejsce w zawodach zajęła drużyna z kl. 3a w składzie Patryk Świrk i Krzysztof Zimoląg. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Powiatowa i Miejska Gimnazjada

W piątek 6 maja 2011 r. na Miejskim stadionie sportowym MOSiR w Sandomierzu uczniowie naszej szkoły z dużym sukcesem zakończyli udział w Powiatowej i Miejskiej Gimnazjadzie Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce. Szczegółowe wyniki:

• Kamil Rzepka (kl. 2c) – na dystansie 2000 m – III miejsce
  • Michał Lubański (kl. 3a) - sztafeta 4x 100 m – II miejsce
  • Karol Nawrocki (kl. 1 c) - sztafeta 4x 100 m – II miejsce
  • Mateusz Prokop (kl. 3b) - sztafeta 4x 100 m – II miejsce
  • Jakub Sierżęga (kl.3a) – sztafeta 4x 100 m – II miejsce
  • Ewelina Skorupska (kl. 2a) – skok wzwyż – I miejsce i na dystansie 100 m – III miejsce
  • Piotr Brzoski (kl. 2a) – na dystansie 1000 m – III miejsce
  • Jakub Sierżęga (kl. 3a) – na dystansie 300 m – I miejsce
  • Karol Nawrocki (kl. 1c) – na dystansie 100 m – II miejsce
  • Karina Chmielewska (kl. 1b) – pchnięcie kulą – II miejsce
  • Wyżej wymienieni uczniowie należą do sekcji LA UKS „Trójka” Sandomierz a ich trenerem jest pan Andrzej Mirek.

Zawody powiatowe w biegach przełajowych

7 października 2010 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w sportowych zawodach powiatowych w konkurencji biegi przełajowe. Chłopcy drużynowo zajęli I miejsce, a dziewczęta III miejsce. Indywidualnie najlepsi zawodnicy z naszej szkoły to: Sierżęga Jakub kl. III a - 1 miejsce, Lubański Michał kl. III a - 2 miejsce oraz Prokop Mateusz kl. III b - 4 miejsce, najlepsza z dziewcząt Brzoska Paulina kl. I c zajęła 5 miejsce.

Organizatorem zawodów był Miejski Szkolny Związek Sportowy oraz Uczniowski Klub Sportowy "Trójka" Sandomierz.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy i życzymy dalszych sukcesów.