Sukcesy uczniów
sukcesy

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach i odnoszą w nich wiele sukcesów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz dziękujemy za wzorowe reprezentowanie szkoły.

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach i odnoszą w nich wiele sukcesów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz dziękujemy za wzorowe reprezentowanie szkoły.

WISŁA- JAKIEJ NIE ZNAMY

Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Silniejsi Razem” w partnerstwie z Kołem nr 33 Polskiego Związku Wędkarskiego w Sandomierzu realizowało na obszarze powiatu sandomierskiego projekt pn. "Wisła – jakiej nie znamy" w ramach Programu GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ.

Do udziału w projekcie zostali zaangażowani również uczniowie naszego gimnazjum, nad którymi pieczę objęły p. Danuta Sowa (nauczyciel historii) i p. Gabriela Nowińska – Grad (nauczyciel języka polskiego). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Poza tym odbyły się również warsztaty z technik pozyskiwania informacji historycznej oraz fotografii, w których wzięli udział wszyscy uczniowie zainteresowani projektem.

Prace konkursowe złożyło 21 uczniów z naszej szkoły w trzech kategoriach:

Do konkursu przystąpiło 97 uczniów z gminy Łoniów, Koprzywnica, Samborzec, Zawichost oraz Dwikozy. Pomimo tak dużej liczby uczestników I miejsce w kategorii na najlepsze podanie, legendę, wywiad, opis tradycji, obyczajów ściśle powiązanych z Wisłą zdobyła uczennica naszej szkoły Dominika Mazur z kl. 2c, natomiast w kategorii na współczesną fotografię cyfrową ukazującą obecny wizerunek regionu Wisły miejsce III zajął Kacper Burek z tej samej klasy. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Michalina Wojna z kl. 2a za wytrwałą pracę, trud i zaangażowanie w gromadzeniu materiału. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, a nasi laureaci cenne nagrody rzeczowe. Istotny jest również fakt, że najciekawsze prace zostaną utrwalone w albumie wydanym przez organizatora, a tym samym będą udostępnione szerokiemu odbiorcy. Zorganizowana także będzie wystawa wszystkich prac, która odbędzie się niebawem w sandomierskim zamku o czym poinformujemy.

KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ IV EDYCJA MIKOŁAJKOWA

Dnia 05.12.2013 r. na terenie naszej szkoły odbyła się IV edycja Konkursu Poezji Śpiewanej. W tym roku po raz pierwszy publiczność miała możliwość wyboru swego faworyta spośród uczestników konkursu poprzez oddanie swego głosu w plebiscycie na „Nagrodę Publiczności”.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu i obejrzeniu dziesięciu występów w kategorii „śpiew solowy i zespołowy” postanowiło przyznać:

Wyróżniono:

Gratulujemy nagrodzonym a laureatom I miejsca życzymy powodzenia w Diecezjalnym Konkursie Poezji Śpiewanej.

Wyłoniono Gimnazjalnego Mistrza Prozy w V edycji Konkursu na opowiadanie twórcze!

Dnia 23 października bieżącego roku odbyła się w naszej szkole V edycja konkursu na opowiadanie twórcze. Motyw przewodni tegorocznych prac konkursowych brzmiał: „Zarzuciła plecak na ramię i ruszyła w górę drogi. Przyspieszyła kroku, a kręta ścieżka doprowadziła ją prosto do…”. Komisja konkursowa po wielokrotnym, szczegółowym przeanalizowaniu 33. prac konkursowych postanowiła nagrodzić:

Wyróżniono także opowiadania:

Gratulujemy zwycięzcom!

KONKURS WIEDZY O SANDOMIERZU - CZY ZNASZ SWOJE MIASTO?

W maju br. w naszej szkole już jak co roku odbył się konkurs wiedzy o naszym przepięknym mieście Sandomierzu. Wszystkim uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy szczegółowej wiedzy historii naszego miasta, którą zaprezentowali w swoich pracach konkursowych. Komisja konkursowa po przeanalizowaniu 25 prac wyłoniła następujących zwycięzców:

Wyróżniono:

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w nowym roku szkolnym!

WYŁONIONO LAUREATÓW KONKURSU CZYTELNICZEGO

W dniu 07.06 2013 r. odbył się na terenie naszej szkoły konkurs czytelniczy ze znajomości treści utworu pt. „Pan Tadeusz” autorstwa Adama Mickiewicza. Konkurs ten stanowił podsumowanie trwającej rok akcji głośnego czytania przez szkolny radiowęzeł fragmentów epopei narodowej.Komisja konkursowa po przeanalizowaniu 22 kart konkursowych postanowiła przyznać:

Wyróżnienia otrzymali:

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za pracę, wytrwałość i odwagę w zmaganiach z tak ambitnym utworem literackim jakim jest „Pan Tadeusz”. Już dziś zachęcamy do licznego uczestnictwa w konkursach czytelniczych i możemy zdradzić, że w przyszłym roku szkolnym będzie on dotyczył cyklu książek „Igrzyska Śmierci” autorstwa Sussan Collins. Konkurs zorganizowały: p. M. Zięba (nauczyciel bibliotekarz) i p. M. Kornalska – Sałata (nauczyciel j. polskiego). Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się na najbliższej ogólnoszkolnej uroczystości.

Sukces naszych uczniów

Uczennice naszej szkoły z klasy III "a" Katarzyna Choda oraz Michalina Wyrazik zajęły I miejsce podczas sesji popularnonaukowej „Apetyt na zdrowie”, zorganizowanej przez Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. W trakcie uroczystego spotkania, zorganizowanego w dniu 5.06.2013r. przedstawiciele szkół prezentowali referaty promujące zdrowy styl życia. Katarzyna Choda i Michalina Wyrazik przygotowały bardzo wartościową prezentację multimedialną zatytułowaną „Na choroby pracujemy całe życie”. Opiekę naukowa nad naszymi zwyciężczyniami roztoczyły Jolanta Pytka i Izabela Kuziora. Warto odnotować, że wśród uczestników sesji byli uczniowie i opiekunowie ze szkół gimnazjalnych terenu powiatu sandomierskiego.

Konkurs Poezji Śpiewanej - III edycja - ROZSTRZYGNIĘTY

W dniu 14.02.2013r. na terenie naszej szkoły odbyła się III edycja szkolnego Konkursu Poezji Śpiewanej. Po wysłuchaniu i obejrzeniu 7 popisów wokalnych komisja konkursowa nagrodziła przyznaniem:

I miejsca – Marii Sobolewskiej z kl. 2b za piosenkę pt. „Moje serce to jest muzyk”,
II miejsca – Kamilowi Maruszakowi kl. 3 c za utwór„Niepewność”
III miejsca - Patrycji Lachowicz z kl. 2b za piosenkę „Moknie w deszczu diabeł”.

Jak podkreślił przewodniczący komisji konkursu p. L. Płatek (nauczyciel muzyki) wybór laureatów tegorocznej edycji był bardzo trudny i wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na wyróżnienie. Występom wszystkich towarzyszyło miłe przyjęcie ze strony publiczności zgromadzonej na sali gimnastycznej. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy powodzenia w dalszych diecezjalnych eliminacjach konkursu.

"Herbert-poeta niepokorny"

17 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski "Herbert-poeta niepokorny". Decyzją jury nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie swojej klasy, chęci i zaangażowanie w propagowanie kultury żywego słowa.

Wyłoniono Gimnazjalnego Mistrza Prozy w IV edycji Konkursu na opowiadanie twórcze!

W dniu 25 października bieżącego roku odbyła się w naszej szkole już IV edycja konkursu na opowiadanie twórcze. Po wnikliwym przeanalizowaniu 26 prac pisemnych komisja konkursu postanowiła nagrodzić:

Wyróżniono także opowiadania:

Gratulujemy zwycięzcom!!! Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się na najbliższej ogólnoszkolnej uroczystości. Zapraszamy do przeczytania fragmentów zwycięskich opowiadań zamieszczonych na łamach Antologii Gimnazjalnych Mistrzów Prozy. Opowiadania te można znaleźć pod poniższym linkiem.

Antologii Gimnazjalnych Mistrzów Prozy - rok szkolny 2012/2013.

Konkurs "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013" - rozstrzygnięty

Laureatami konkursów organizowanych w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł" zostali uczniowie:

"AUTOPORTRET" - Karolina Kondeusz kl. 3 b i Anna Statuch kl. 3 c

"JAK RYBA W WODZIE" - Magdalena Bartoszek kl. 2 b; Aleksandra Makarowska kl. 3 a; Michalina Wyrazik kl. 3 a; Aleksandra Buczek kl. 3 a; Katarzyna Choda kl. 3 a; Natalia Lis kl. 3 a; Magdalena Paluch kl. 2 b; Maria Sobolewska kl. 2 b; Patrycja Nakonieczna kl. 2 b; Sandra Fechner kl. 2 b; Patrycja Andrzejewska kl. 3 c i Michał Chmiel kl. 3 a.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w konkursie.

Wyłoniono laureatów V Konkursu Czytelniczego

W dniu 16.04.2014 r. odbył się na terenie naszej szkoły konkurs czytelniczy ze znajomości treści trylogii pt. „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins.

Komisja konkursowa po przeanalizowaniu 16 kart konkursowych zawierających pytania zamknięte i otwarte postanowiła przyznać:
I miejsce: Wiktorii Brzozowskiej z kl. 1a
II miejsce: Oldze Bieleckiej I Małgorzacie Włoch z kl. 1a
III miejsce: Karolinie Kułaszka z kl. 1b

Wyróżnienia otrzymały:
Katarzyna Bandura kl. 1a i Kinga Szpernal kl. 3a

Gratulujemy laureatom! Organizatorzy p. Małgorzata Zięba (nauczyciel bibliotekarz) oraz p. Marta Kornalska – Sałata (nauczyciel jęz. polskiego) dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za pracę włożoną w przygotowanie się do zmagań konkursowych.

Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2011/2012

Uczennica Monika Gołąbek z klasy 2 a została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach w roku szkolnym 2011/2012.

Uczennica Karolina Strzelecka z klasy 3 b zajęła II miejsce w kraju tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze.

Uczeń klasy II c, Kamil Maruszak, zajął III miejsce w kategorii gimnazjów w XIII Festiwalu Piosenki Angielskiej Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego zorganizowanym przez II LO w Sandomierzu oraz laureatem w kat. gimnazjów na VI Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży "Słowo i Piosenka" w Iłży.

Uczennice Anita Kołcz z klasy 3 c i Aleksandra Buczek z klasy 2 a zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "W harmonii z przyrodą i środowiskiem" zorganizowanego przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu.

Uczniowie z klasy 1 c Magdalena Grzesiak zajęła I miejsce oraz Kamil Kalinka zajął II miejsce w województwie w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży.

17-go maja odbyły się eliminacje rejonowe IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji ks. Twardowskiego. Nasze uczennice - Magdalena Jasicka (II a) i Katarzyna Sosnowska (III b) - zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 15 czerwca 2012 r. (piątek) o godz. 10.00 w Auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach, ul. Jana Pawła II nr 3.

21-go maja odbył się szkolny konkurs z języka niemieckiego dla klas pierwszych. Po sprawdzeniu prac, I miejsce zdobyła Magdalena Grzesiak z klasy Ic, II miejsce Jakub Nowicki z klasy Ic, zaś III miejsce - Agata Kamińska z klasy Ib.

Życząc kolejnych sukcesów, serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy POWODZENIA!

Sukces naszej grupy teatralnej!

W dniu 21.06.2011r. nasza Szkolno-Parafialna Grupa Teatralna zdobyła I miejsce w II Wojewódzkim Przeglądzie Małych Grup Teatralnych w Kielcach. Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć TUTAJ.

Wyniki konkursu z języka niemieckiego

W dniu 13.05.2011r. odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego dla uczniów I klas naszego gimnazjum. Tematyka konkursu dotyczyła zagadnień leksykalnych i gramatycznych z 4 pierwszych rozdziałów podręcznika Kompass I, tj.:

W konkursie wzięło udział 19 osób. Oto jego wyniki:

I miejsce - Aneta Giza
II miejsce - Aleksandra Buczek
III miejsce - Monika Gołąbek i Daniel Piskorski

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Makarowska.

Wszystkim uczestnikom konursu serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej nauce języka niemieckiego.

Wyniki XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej - Sandomierz 2011
Ewangelia wg św. Łukasza

Komisja w składzie:

 1. mgr Kazimierz Krzelowski
 2. ks. mgr Marian Bolesta
 3. mgr Małgorzata Zięba

Dnia 21 stycznia 2011 r. w Gimnazjum nr 2 im. Drugiego Pułku Piechoty Legionów w Sandomierzu został przeprowadzony etap szkolny XIV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej - Sandomierz 2011, w którym uczestniczyło 36 osób. Komisja po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów zakwalifikowała na etap dekanalny następujące osoby:

 1. Aneta Giza, klasa I b, 23 punkty
 2. Magdalena Stawiarz, klasa III a, 22 punkty

Rozstrzygnięto Konkurs Czytelniczy !!!

W dniu 26.10.2010r. na terenie naszej szkoły odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości treści książek cyklu „ Zmierzch” autorstwa S. Meyer. Po wnikliwym sprawdzeniu 21 uzupełnionych kart konkursowych jury postanowiło przyznać:

1 miejsce – Iwonie Książkiewicz z kl.IIIa
2 miejsce – Sylwii Wronie z kl.IIIb
3 miejsce – Julii Byrze z kl.Ia

Wyróżnienia otrzymali: Marta Adamczyk, kl. IIIb; Iwona Kobuszewska, kl. IIIa; Magdalena Stawiarz. kl. IIIa; Monika Gołąbek, kl. Ia oraz Anastazja Zwieriewa, kl. Ia.

Gratulujemy nagrodzonym!!!

NAJLEPSI UCZNIOWIE W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukcesy naszych sportowców

Świętokrzyskie eliminacje cyklu Samsung Athletic Cup 2010 odbyły się 11 maja na nowo wybudowanym stadionie miejskim w Sandomierzu. Wśród uczestników nasi uczniowie również odnieśli sukcesy:

Skorupska Ewelina kl. 1 a – I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 150 cm.

Nadziałek Kamil kl. 3 a – I miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,32 m.

Dziama Rafał kl. 3 a – V miejsce w finale 100m.

SERDECZNIE GRATULUJEMY, OBY TAK DALEJ…

KONKURS BIOLOGICZNY

Uczennica klasy IIa, Marta Grzesiak, uzyskała tytuł finalisty VII Konkursu Biologicznego dla uczniów gimnazjów woj. świętokrzyskiego. Eliminacje wojewódzkie odbyły się 20.03.2010r.

KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"

W Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum, a dwoje z nich odniosło sukces. Monika Kupiec (IIIc) zajęła 3. miejsce w województwie, zaś Katarzyna Żołnowska (IIIc) - 1. miejsce w szkole. Serdecznie gratulujemy!!

KONKURS BIBLIJNY "Z PISMEM ŚWIĘTYM W TRZECIE TYSIĄCLECIE"

7 maja 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu odbył się drugi etap konkursu biblijnego "Z Pismem Świętym w Trzecie Tysiąclecie". W etapie tym wzięło udział piętnaście osób z szkół sandomierskich. Po eliminacjach wśród gimnazjalistów zostały zakwalifikowane dwie osoby do ostatniego, trzeciego etapu na szczeblu diecezjalnym. Wśród nich jest uczennica naszego gimnazjum Angelika Ciżyńska z klasy III c.

AKCJA CHARYTATYWNA

W dniach 26 - 28 marca 2010 r. 16 uczniów z naszej szkoły, jako wolontariusze wzięło udział w akcji charytatywnej „Dziewczynka z zapałkami”. Celem akcji było zbieranie funduszy na wypoczynek, posiłki, pomoc materialną i leczenie dzieci z najuboższych rodzin, skrzywdzonych przez los.

Akcja odbyła się w jednym ze sklepów „Carrefour” na terenie Sandomierskiej Galerii.

Ogółem wolontariusze zebrali kwotę 972 zł.

"Ochrona środowiska - moją pasją"

W szkolnych eliminacjach do wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pod hasłem: „Ochrona środowiska - moją pasją” zorganizowany przez ZO LOP w Tarnobrzegu, największą ilość punktów zdobyli: Jakub Chmielnicki 3c; Angelika Ciżyńska 3c; Joanna Łukaszek 3c; Karolina Strzelecka 1b. Uczniowie ci zakwalifikowali się do II etapu konkursu który odbędzie się w marcu br.

Celem konkursu jest:

„Cztery pory roku w obiektywie”

Rozstrzygnięto ubiegłoroczny konkurs pt. „Cztery pory roku w obiektywie”. Wyszukane piękno przyrody, które udało się uchwycić uczestnikom konkursu postawiło komisję oceniającą nadesłane prace przed nie lada dylematem aby wybrać te najlepsze prace. Kalendarze wydane przez LOP na 2010r ozdobione są najpiękniejszymi zdjęciami wyłonionymi w konkursie z 2008r. Mamy nadzieję, że kalendarze na 2011r będą zdobić najlepsze fotografie z obecnie rozstrzygniętego konkursu.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Angelika Ciżyńska zajmując III miejsce w kategorii gimnazjów. Serdecznie gratulujemy.

Wyniki konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W dniu 19.02.2010r. odbył się w naszym gimnazjum międzyszkolny KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. Oto jego wyniki:
 1. miejsce - Angelika Ciżyńska (Gimnazjum Nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów)
 2. miejsce - Klaudia Gielerak (Gimnazjum Nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów)
 3. miejsce - Agata Bochyńska (Katolickie Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej)
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu.

Konkurs fotograficzny

W październiku 2009r. w naszej szkole wśród uczniów klas III ogłoszony został konkurs fotograficzny pt. "Piękno jesieni". W konkursie wzięły udział 43 fotografie. Zgłoszone zdjęcia były bardzo piękne i ciekawe, przedstawiały krajobrazy, przyrodę i architekturę w jesiennych barwach. Rozwiązanie konkursu nastąpiło w listopadzie. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali z rąk p. Dyrektora nagrody, tzw. "antyramy".
Lista nagrodzonych:

 1. miejsce: Katarzyna Żołnowska (kl. IIIc) i Angelika Ciżyńska (kl. IIIc)
 2. miejsce: Monika Kupiec (kl. IIIc)
 3. miejsce: Jakub Chmielnicki (kl. IIIc)
Wyróżnienia: Aleksandra Łukawska (kl. IIIc), Tomasz Wiśniewski (kl. IIIb), Kamil Nadziałek (IIIa), Paweł Kara (IIIc).

Zdjęcia konkursowe można oglądać na wystawie zorganizowanej w holu naszego gimnazjum oraz w galerii strony.

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

Uczniowie naszej szkoły z sukcesem zakończyli udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym "OCHRONA PRZYRODY- MOJĄ PASJĄ". Laureatem konkursu został Jakub Chmielnicki z klasy 3 c, a finalistkami Angelika Ciżyńska z klasy 3 c i Karolina Strzelecka z klasy 1 b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XV Halowy Turniej Piłki Nożnej

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w XV Halowym Turnieju Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej - Łoniów 2010. Skład drużyny: Przemysław Michalski, Tomasz Wiśniewski, Łukasz Przyłucki, Paweł Zbrojkiewicz, Mateusz Petelewicz, Wiesław Serafin, Mateusz Prokop, Michał Lubański, Dawid Tinc, gościnnie Marcin Przychodzki. Serdecznie gratulujemy.

Finalista VII Konkursu Matematycznego

Uczeń kl. 3b Karol Borycki uzyskał tytuł finalisty VII Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów województwa świętokrzyskiego. Eliminacje wojewódzkie odbyły się dnia 20 lutego 2010 r. Serdecznie gratulujemy.

Strofy o Ojczyźnie

Uczennica kl. 3c Joanna Łukaszek zajęła I miejsce podczas hufcowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Serdecznie gratulujemy.

Rozstrzygnięto Konkurs Walentynkowy

Komisja konkursu czytelniczego zorganizowanego pod hasłem „Literackie Walentynki” po przeanalizowaniu kart konkursowych postanowiła nagrodzić następujące osoby:

Gratulujemy zwycięzcom!!! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas szkolnej dyskoteki walentynkowej.

NAJLEPSI UCZNIOWIE W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zostali laureatami ogólnopolskiej kampanii

W tegorocznej edycji, w gronie laureatów znaleźli się:
MICHAŁ LUBAŃSKI ucz. klasy 2a, za udział w konkursie „Formuła na trzeźwość”
SYLWIA BĄK absolwentka, za udział w konkursie „Moja pasja – moja tarcza”
KAROLINA SIERADZKA ucz. klasy 2a, za udział w konkursie „Moja pasja – moja tarcza”
AGNIESZKA BIJAK ucz. klasy 2a, za udział w konkursie „Moja pasja – moja tarcza”
ADAM SZCZYGIELSKI absolwent, za udział w konkursie „Moja pasja – moja tarcza”
KAMILA BANAŚ ucz. klasy 2a za udział w konkursie „Moja pasja – moja tarcza”

SUKCES EKOAGENTEK - II miejsce w kraju

Ogólnopolski projekt "Dobre rady na elektroodpady" dobiegł końca. W dniu 16 czerwca w Warszawie odbył się uroczysty finał konkursu (podsumowano wyniki naszej pracy), w ekologicznej rywalizacji Gimnazjum nr 2 im. 2 Pułku Piechoty Legionów zajęło II miejsce w kraju z 8,4 tonami elektrośmieci. Jury przy ocenie brało pod uwagę nie tylko wagę zebranych elektrośmieci, ale i sposób realizacji poszczególnych zadań z projektu opisanych w raporcie 14 stronicowym i prezentację w PowerPoint-cie.

Eko-zespół otrzymał dyplomy i markowe odtwarzacze MP4, a szkoła wzbogaciła się o dwa monitory LCD (łączna wartość nagród około 4 tys.). Spotkanie urozmaicił interaktywny seans filmowy pt. "Przełącz się na ekologię", na którym w różnych salach (muzyki, 3D, Inspiracji, Wyobraźni) uczniowie zapoznawali się z tematem ekologii i ochrony środowiska.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I WSPARCIE W REALIZACJI PROJEKTU.