Wycieczka do Boszkowa

Od 11 czerwca 2010 roku grupa 77 uczniów z naszego Gimnazjum przebywała na dwutygodniowych koloniach w Boszkowie. Organizatorem kolonii była Fundacja Odzew, która pozyskała środki w ramach rządowego programu pomocy dla powodzian. Urząd Miasta Leszna sfinansował koszt przyjazdu i wyjazdu kolonistów, inni sponsorzy pomogli w atrakcjach umilających pobyt.

Uczniowie odwiedzili najbliższe szkoły we Włoszakowicach, w Bukówcu i Osiecznej. W szkole w Bukówcu Górnym uczestniczyli w specjalnej lekcji, gdzie Zofia Dragan opowiedziała wielkopolską gwarą o tutejszym regionie. Zjedli tradycyjne potrawy, m.in. pyry z gziką. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach zorganizowali trzy akcje, podczas których zebrali ponad 8 tys. zł. Część pieniędzy przeznaczono na powrót dzieci wypoczywających w Boszkowie, a pozostałe wpłacone zostały na konto Gimnazjum nr 2 w Sandomierzu. W Osiecznej koloniści mieli przyjemność uczestniczyć we wspólnym zwiedzaniu najbliższej okolicy, a następnie w ramach integracji spotkać się przy ognisku.

We Włoszakowicach spotkali się z wójtem Stanisławem Waligórą, zwiedzili Leszno, stadninę w Jeziorkach, gospodarstwo agroturystyczne w Kluczewie i wiele innych miejsc. Byli zachwyceni meczem żużlowym. W samym Boszkowie młodzież odwiedziły osoby, deklarujące swoją pomoc. Byli wśród nich m.in. prezydent Leszna Tomasz Malepszy oraz radna Grażyna Banasik. Przyjechały także wolontariuszki z Gimnazjum w Kębłowa, gdzie zorganizowano zbiórkę darów dla poszkodowanych rówieśników. Młodzież Szkolnego Klubu Sportowego w Racocie wraz z posłem Wojciechem Ziemniakiem oraz senator Małgorzatą Adamczak zorganizowała festyn w Boszkowie dla naszych uczniów. Impreza miała na celu integrację poprzez wspólny udział w grach i zabawach o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Wszyscy wzięli udział w losowaniu sprzętu sportowego, roweru ufundowanego przez Urząd Gminy Kościan oraz innych nagród.

Każdego dnia uczniowie mieli czas wypełniony zabawą, sportem, wycieczkami i nauką. W pamięci pozostaną nie tylko atrakcje jakie nas spotkały (mecz żużlowy, park linowy czy spotkania z ciekawymi ludźmi) ale przede wszystkim wspaniała atmosfera pełna solidarności i chęci niesienia pomocy nam w trudnej sytuacji.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, nauczycielom, uczniom i dyrekcji gościnnych szkół, a przede wszystkim wielkie ukłony dla pani Steni Nawrockiej – prezes zarządu fundacji „Odzew” oraz p. Doroty, p. Teresy, p. Krysi i p. Jurka za niezapomniane chwile podczas wypoczynku.