Wycieczka do Pucka

W dniach 19-26 września 2010 r. 40-sto osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej z klas 1, 2 i 3-cich wraz z opiekunami, uczestniczyła w wyjeździe edukacyjno-rekreacyjnym do Pucka.

Wszystkie wycieczki i atrakcje, które zapewnili nam organizatorzy okazały się bardzo ciekawe i dały nam dużo przyjemności połączonych z nauką. Po przyjeździe i zakwaterowaniu udaliśmy się na plażę koło ośrodka wczasowego Delfin, uczestniczyliśmy też w zajęciach sportowych na hali MOSIR (kręgle, piłka nożna, siatka, koszykówka, piłka ręczna). Kolejne dni przynosiły liczne atrakcje m.in. zwiedzanie miast z przewodnikiem, poznanie historii i obyczajów miast nadmorskich, zajęcia edukacyjne i sportowe prowadzone w 10-cio osobowych grupach z opiekunami koloni, zajęcia psychologiczne w małych grupach z wychowawcami koloni. Ogromną frajdę sprawił nam przejazd pociągiem podmiejskim na Hel, rejs statkiem po zatoce i poznanie historii miasta opowiedzianej przez przewodnika i nie możemy zapomnieć o wizycie w muzeum oraz na helskim Fokarium. Gdańsk wiał nas równie serdecznie jak inne miasta, tu zwiedzaliśmy miasto (rynek, fontannę Neptuna, Żuraw gdański, Katedrę, oddaliśmy hołd przy grobie św. pam. Maciejow i Płażyńskiemu który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej). Kolejną atrakcją była wycieczka do Gdyni, zwiedzanie ORP Błyskawicy i Daru Pomorza, Oceanarium oraz wędrówka na najwyższy punkt miasta uwieńczony krzyżem, wieczorami uczestniczyliśmy w zabawie dyskotekowej w godzinach popołudniowych. Wiele się dowiedzieliśmy, zobaczyliśmy rzeczy, których nie zapomnimy, poznaliśmy historię kolejnych nadmorskich miast Władysławowa i Gdyni.

Ten wyjazd dał nam wiele przyjemności i pozwolił choć na chwilę zapomnieć o troskach, które zagościły w naszym życiu wraz z powodzią. Na każdym kroku spotykaliśmy się z ogromnym sercem, współczuciem i wyrozumiałością naszych Gospodarzy, którym za wszystko bardzo dziękujemy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować organizatorom i władzom miasta Puck za okazaną dobroć i serdeczność. Zostaliśmy otoczeni wspaniałą opieką cudownych ludźmi, którzy byli dla nas mili i serdeczni.